» » Hak holowniczy Renault Laguna Kombi 2007-2015, montaż haka Auto-Hak wraz z wiązką z modułem

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 7441462383
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:+48 727 001 104
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Prezent - Dobrehaki.pl

Hak holowniczy Renault Laguna Kombi 2007-2015, montaż haka Auto-Hak wraz z wiązką z modułem

Data dodania: 13-03-2018

Hak holowniczy Renault Laguna Kombi to tytuł wiadomości jaką dostaliśmy od zadowolonego klienta który zakupił u nas hak holowniczy Auto-Hak G52 wraz z wiązką elektryczną WH1-PRO do swojej Laguny Grand Tour trzeciej generacji. Klient postanowił samodzielnie zamontować hak z wiązka i w przesłanym do nas mailu podzielić się dość obszerną relacją z montażu. Poniżej wklejamy oryginalną treść wiadomości która w bardzo fajny sposób opisuje cały montaż.

alt
 

"Hak był montowany na samochodzie Renault Laguna III Grandtour wersja przed liftem.

Na wstępie zaznaczam, że montaż stelaża haka jest banalnie prosty i zajmuje około 1 godziny. Troszkę dłużej schodzi z instalacją uniwersalną ale to też nie sprawia większych kłopotów ;)

Hak holowniczy Renault Laguna Kombi - montaż

1. Montaż haka zaczynamy od zdemontowania osłony podwozia: 4x śruba TORX oraz 4x blaszka podtrzymująca:


hak holowniczy renault laguna kombi

2. Dalej należy znaleźć oryginalne otwory w podłużnicach zaślepione przed kurzem (po obu stronach każdej belki):

hak holowniczy renault laguna kombi

3. Przykręcamy wsporniki pionowe - należy pamiętać aby rozróżnić wspornik lewy i prawy, pomoże nam w tym przełamanie na wsporniku widoczne pod światło, które ma być do środka samochodu:

hak holowniczy renault laguna kombi

Śruby wkładamy od zewnątrz w kierunku środka samochodu (należy pamiętać o kolejności podkładek oraz tulejce plastikowej).

 

4. Po przykręceniu wsporników pionowych należy przykręcić belkę poziomą. W tym przypadku śruby wkładamy od środka samochodu w kierunku do zewnątrz:

hak holowniczy renault laguna kombi

 

5. Po przykręceniu belki haka zalecam przykręcenie gniazda elektrycznego oraz przepuszczenie przewodu z wewnątrz auta i podłączenie do gniazda według instrukcji dołączonej przez producenta wiązki elektrycznej. Przewód można przepuścić z bagażnika przez otwór obok mocowania pasa:

hak holowniczy renault laguna kombi

Otwór należy rozwiercić przynajmniej do średnicy fi12 aby przy przeciąganiu przewodu nie uszkodzić izolacji i samych kabli. Od spodu jest to ten otwór – zielone kółko:

hak holowniczy renault laguna kombi

 

Rozcinamy gumową zaslepkę tak aby przepuścić przewód przez nią.

6. Po przełożeniu przewodu należy wyciąć otwór w osłonie podwozie, które demontowaliśmy na samym początku:

hak holowniczy renault laguna kombi
hak holowniczy renault laguna kombi

7. Po przykręceniu osłony przyszedł czas na montaż instalacji elektrycznej:
Lampa lewa:

Wyjście do modułu

Wyjście do wtyczki samochodu

STOP

zielony

Lewy kierunkowskaz

biały

Światło przeciwmgłowe

Błękitny (obok białego)

Pozycja lewa

Błękitny na brzegu wtyczki


Lampa prawa:

Wyjście do modułu

Wyjście do wtyczki samochodu

Prawy kierunkowskaz

Zielony (koło białego)

Pozycja prawa

niebieski

 

Mała uwaga:  należy porozcinać izolacje przewodów (np. automatycznym ściągaczem izolacji) przed zaciśnięciem złączek dołączonych przez producenta instalacji, w przeciwnym razie złączki nie przetną izolacji przewodu i nie będzie połączenia pomiędzy kablami.

8. Należy jeszcze przeciągnąć przewód do akumulatora (12V+). Można to zrobić pod plastikami i pod kolumną kierowniczą w miejscu gdzie przechodzi linka do otwierania maski z wewnątrz w kierunku silnika.

Aby znaleźć przewód od strony silnika należy wyjąć obudowę filtra powietrza i włożyć rękę pod serwo hamulcowe. Gdy wyczujemy ręką przegub kolumny kierowniczej należy skierować się delikatnie w prawo (patrząc od przodu samochodu) i lekko w górę. Podłączamy do + akumulatora poprzez bezpiecznik dołączony w zestawie. Jeżeli wszystko podpięliśmy należy sprawdzić czy sygnały w gnieździe są poprawnie podpięte i podjechać na przegląd do stacji diagnostycznej."

hak holowniczy renault laguna kombi


Hak holowniczy Renault Laguna kombi - podsumowanie

Jak widzimy w powyższym tekście, samodzielny montaż haka w Renault tej wersji jest jak najbardziej możliwy i łatwy do zrealizowania. Hak holowniczy Renault Laguna Kombi wykonany jest perfekcyjnie dlatego też pasuje do auta bez zastrzeżeń. Wiązka elektryczna haka nie jest skomplikowana w montażu. Reasumując każdy kto zakupi taki zestaw jest w stanie sam w domowym zaciszu zamontować go samodzielnie. Być może wtedy również zechcę się podzielić swoją relacją z nami. Do czego szczerze zachęcamy. wystarczy przesłać podobny opis i zdjęcia na maila: info@dobrehaki.pl

Jeżeli poszukują państwo hak holowniczy renault laguna kombi możecie go znaleźć pod tym linkiem https://www.dobrehaki.pl/hak-holowniczy-renault-laguna-kombi-2007-2015-p-1812.html ewentualnie do innych modeli Renault znajdziecie tutaj https://www.dobrehaki.pl/haki-holownicze-renault-c-1_1391.html

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej