» Poradniki

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 7441462383
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:+48 727 001 104
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00
Prezent - Dobrehaki.pl

Poradniki

Haki holownicze i akcesoria do nich to dla większości z nas tematy, na które niewiele wiemy. Szukamy informacji wtedy, gdy potrzebujemy hak do samochodu, jednak najczęściej robimy to w pośpiechu i podejmujemy nie do końca dobre decyzje. Dzięki nam mamy nadzieję, że te decyzje będą dobre i efektem ich będzie wybór dobrego haka holowniczego, dobrej wiązki haka, dobrych akcesoriów, dobrego bagażnika na rowery. Zapraszamy do zadawania dodatkowych pytań!

Czy platforma rowerowa powinna posiadać światło wsteczne?

21-06-2017
W sprzedaży spotkać można zarówno platformy z wtyczką 7-pin oraz 13-pin. Te pierwsze nie posiadają światła cofania, podobnie jak większość lekkich przyczep do 750 DMC. Te drugie wyposażone są w zestaw podstawowych świateł oraz światło wsteczne. Czy z punktu widzenia obowiązującego prawa obydwa rozwiązania są właściwe? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule. 
Przeczytaj całość

Ile kosztuje montaż haka holowniczego?

26-05-2017
Czy koszt montażu haka holowniczego to 150 zł? A może 1500 zł? Obydwie kwoty są realne! Spotykaliśmy się już z wieloma wycenami. Niektóre swoją wysokością sięgały nawet 1500 zł. Jak ocenić, czy montażysta zażądał uczciwej zapłaty? I dlaczego czasami trzeba zapłacić więcej niż w innych przypadkach? Na pytania te odpowiemy w naszym artykule. Życzymy miłej lektury!
Przeczytaj całość

Haki holownicze AUTO-HAK - opinie klientów i nasza własna

07-04-2017
Auto-Hak to największy polski producent haków holowniczych. Zastanawiacie się jakie są opinie na tematów haków Autohak? Chcieliśmy podzielić się z Wami naszymi spostrzeżeniami na temat produktów tej firmy. Od kilku lat jesteśmy ich dystrybutorem a nasza opinia oparta jest na opiniach klientów, którzy zamówili i montowali hak słupskiego wytwórcy haków. Dowiecie się, czy warto wybrać i dopłacić te parę złotych, bo na ryku są tańsze haki.
Przeczytaj całość

Jaka wiązka haka z modułem? Rodzaje zestawów elektrycznych QUASAR

04-03-2017
Niniejszy wpis poświęcamy wiązkom z modułami polskiej firmy QUASAR. W ofercie tego producenta znalazły się wiązki zarówno w wersji 7- jak i 13-pinowej. Jedne z nich zapewniają obsługę podstawowych świateł na przyczepie, inne dodatkowych funkcji, jak dezaktywacja czujników parkowania. Mamy nadzieję, że nasze zestawienie pomoże Wam dokonać trafnych wyborów. 
Przeczytaj całość

Kule haków holowniczych - odkręcane, kute i wypinane

28-02-2017
Haki holownicze występują z kilkoma systemami kul haka, czyli końcówek z częścią kulistą. W zasadzie to najważniejsza część haka holowniczego, tyle widzimy z tyłu samochodu. Można spotkać haki z kulą odkręcaną, odkuwaną lub wypinane. Same ciekawe rzeczy, zapraszamy do artykułu :)
Przeczytaj całość