DobreHaki.pl
 • Znajdź hak holowniczy
 • Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Koszyk - haki holownicze
727 001 104
727 001 105
1 » Poradniki2

Wyszukaj hak

Kontakt

 • DOBREHAKI.PL
  al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
  NIP: 7441462383
 • E-mail:info@dobrehaki.pl
 • Telefon:727 001 104
  727 001 105
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Poradniki

Haki holownicze i akcesoria do nich to dla większości z nas tematy, na które niewiele wiemy. Szukamy informacji wtedy, gdy potrzebujemy hak do samochodu, jednak najczęściej robimy to w pośpiechu i podejmujemy nie do końca dobre decyzje. Dzięki nam mamy nadzieję, że te decyzje będą dobre i efektem ich będzie wybór dobrego haka holowniczego, dobrej wiązki haka, dobrych akcesoriów, dobrego bagażnika na rowery. Zapraszamy do zadawania dodatkowych pytań!

Hak holowniczy na Allegro: na jakie haki lepiej uważać?

07-12-2018
Jako eksperci od haków holowniczych zdecydowanie zauważamy i sprzeciwiamy się licznym, nieuczciwym praktykom sprzedawców internetowych haków holowniczych. Na co dzień spotykamy się często z klientami, którzy zostali oszukani na aukcjach Allegro. Jaki wybrać hak holowniczy i na co najlepiej uważać, odpowiemy w poniższym artykule. 
Przeczytaj całość

Jak przetransportować 3-4 jednoślady bez obaw o bezpieczeństwo?

07-12-2018
Przewozowi rowerów samochodem dedykowane są, dostępne na rynku, specjalne uchwyty i bagażniki. Ogółem możliwe są cztery sposoby transportu jednośladów – wewnątrz, na dachu, na haku albo na tylnej klapie samochodu. Ten pierwszy sposób – przy założeniu, że rowery mają być solidnie umocowane na bagażniku – możliwy jest tylko w samochodach o odpowiednio dużych gabarytach. Pozostałe metody są pod tym względem dużo bardziej uniwersalne.
Przeczytaj całość

Autem na narty. Jak bezpiecznie przewieźć sprzęt?

30-10-2018
Część narciarzy wybiera przewóz nart oraz innego sprzętu w środku auta. To jednak może grozić – w razie wypadku – poważnymi konsekwencjami. Jak pokazały ubiegłoroczne testy zderzeniowe, przeprowadzone przez niemiecki automobilklub ADAC, w sytuacji nieodpowiedniego zabezpieczenia narty i pozostały sprzęt „latają” po całym pojeździe. Niebezpieczeństwo było zdecydowanie mniejsze, gdy narciarski ekwipunek dobrze zamocowano.
Przeczytaj całość

Platformy rowerowe Taurus Basic Plus, czyli jedna z najlepszych ofert

30-10-2018
Montowany na haku samochodu bagażnik Taurus Basic Plus to jedna z najlepszych na rynku platform rowerowych, która wyróżnia się znakomitą relacją jakości do ceny. Platformy są dostępne w dwóch różnych wersjach – pozwalają na jednoczesny przewóz 2 lub 3 rowerów. Oba modele są uchylane, a po złożeniu zajmują niewiele miejsca, co zdecydowanie ułatwia ich przechowywanie.
Przeczytaj całość

ABC haków holowniczych

11-10-2018
Haki holownicze to jedne z najbardziej przydanych akcesoriów motoryzacyjnych. Na przestrzeni lat, ze względu na mnogość ich zastosowań, zdobyły uznanie wielu użytkowników samochodów. Nie każdy jednak wie, z czego składają się haki i o czym warto pamiętać, decydując się na montaż tego urządzenia. Konstrukcja haka i wybór odpowiedniej wiązki elektrycznej są kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa i niezawodności.
Przeczytaj całość

Nowe bagażniki rowerowe Taurus Basic Plus

11-10-2018
Polska firma Taurus wprowadziła na rynek nowe bagażniki na hak holowniczy, które służą do przewozu rowerów. Modele Taurus Basic Plus to kompaktowe platformy – pozwalają na szybki montaż i są kompatybilne z większością rodzajów jednośladów. W zależności od wersji umożliwiają jednoczesny przewóz do 2 lub 3 rowerów.. Odchylane platformy Taurus Basic Plus należą do oferty polskiej firmy Taurus – producenta i dystrybutora bagażników i boxów dachowych, bagażników do przewozu sprzętu rowerowego i wodnego, a także innych urządzeń ułatwiających transport bagaży.
Przeczytaj całość

Historia naszego klienta, czyli na co uważać w trakcie zakupów w internecie.

27-09-2018
"Nie dzwoń do mnie więcej, śmieciu.." - taki oto tekst usłyszał nasz klient, kiedy próbował zakupić bagażnik na rowery od pewnej firmy konkurencyjnej z Sopotu, bo tam cena była pozornie niższa od naszej. Od wielu lat ostrzegamy i edukujemy klientów, żeby zachowali ostrożność przy zakupach w internecie, bo w naszej branży jest kilka firm tego pokroju, które za nic mają dobro klienta i mają żenująco niski poziom obsługi. Nie warto oszczędzać na siłę. 
Przeczytaj całość

Wozisz bagaż na dachu? Uważaj na kilogramy!

06-09-2018
Zbyt wielkie obciążenie dachu samochodu bagażem może, w razie wypadku drogowego, skończyć się tragicznie – wynika z testów przeprowadzonych przez niemieckie Stowarzyszenie Dozoru Technicznego (GTÜ). Eksperci zalecają dokładne sprawdzanie wagi przewożonych na dachu elementów oraz stabilności mocowania boxów dachowych i bagażników innego typu.
Przeczytaj całość

Bagażniki bazowe coraz bardziej opływowe i stylowe

05-09-2018
Jednym z popularnych sposobów zwiększania ładowności samochodów osobowych jest wykorzystanie bagażnika bazowego, składającego się ze stóp bagażnika oraz belek bazowych. Na polskim rynku można znaleźć wiele różnych modeli, odpowiednio dostosowanych do poszczególnych modeli aut. Elementy bagażnika dostępne są osobno, ale oferta sklepów obejmuje również kompletne i już wstępnie zmontowane bagażniki bazowe.
Przeczytaj całość

Zadzwoń