» » Ranking: Haki holownicze do Skody Fabii III Hatchback (2014-)

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 7441462383
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:+48 727 001 104
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00
Prezent - Dobrehaki.pl

Ranking: Haki holownicze do Skody Fabii III Hatchback (2014-)

Data dodania: 07-09-2017
W dzisiejszym wpisie prezentujemy Państwu dostępne na naszym rynku haki holownicze do Skody Fabii III generacji (hatchback). Produkcja seryjna tego pojazdu rozpoczęła się w sierpniu 2014 roku. W ofercie najpopularniejszych producentów znajdziemy zarówno haki z kulą przykręcaną, jak i wypinaną (wersja półautomatyczna oraz automatyczna z kulą montowaną pionowo). 
 

Który hak wybrać do Skody Fabii III hatchback? 


Haki z kulą przykręcaną do Skody Fabii III (hatchback):


I miejsce: Jeśli szukacie taniego, zarazem solidnego haka z kulą przykręcaną, polecamy hak marki Auto-Hak H24: www.dobrehaki.pl/hak-holowniczy-skoda-fabia-iii-hatchback-2014-p-1994.html. Hak posiada dobre zabezpieczenie przed korozją, homologację, uchylny uchwyt gniazdka elektrycznego, czytelną instrukcję obrazkową oraz odpowiedniej twardości śruby. Jest też najtańszy spośród dostępnych w naszym sklepie haków z kulą przykręcaną. Z uwagi na 75-kilogramowy nacisk na kulę doskonale nadaje się do przewozu platform na rowery. 

II miejsce: Drugą lokatę w naszym rankingu zajął hak z kulą przykręcaną marki Brink: www.dobrehaki.pl/hak-holowniczy-skoda-fabia-nj-liftback-2014-p-5872.html. Zalety tego haka to brak konieczności demontażu zderzaka podczas montażu, niewygórowana cena (jak na tę znaną, holenderską markę) oraz atrakcyjny wygląd. Hak ma taki sam uciąg, jak jego polski konkurent, ale mniejszy dopuszczalny nacisk pionowy na kulę. 

alt

alt
 

Haki z kulą wypinaną do Skody Fabii III (hatchback):


Hak wypinany (półautomat): Osobom poszukującym niedrogiego haka z kulą wypinaną, polecamy produkt marki Auto Hak o numerze katalogowym H24A: www.dobrehaki.pl/hak-holowniczy-skoda-fabia-iii-hatchback-2014-p-1995.html.Kulę w tym haku demontuje się po wyciągnięciu zawleczki oraz aktywacji specjalnej dźwigni. Hak jest pomalowany solidną warstwą termoutwardzanej powłoki proszkowej, posiada - podobnie jak jego tańszy brat - uchylne gniazdo oraz czytelną instrukcję obrazkową. Kulę po zdemontowaniu możemy schować w bagażniku w dołączonym do zestawu pokrowcu. 

Hak wypinany (automat): Dla osób szukających haka z najwyższej półki, z kulą zabezpieczoną zamkiem na kluczyk oraz montowaną pionowo za zderzakiem, polecamy hak  marki Auto-Hak H24V: www.dobrehaki.pl/hak-holowniczy-skoda-fabia-iii-hatchback-2014-p-1996.html. Hak posiada bardzo nowoczesny wygląd. Dzięki pionowemu systemowi zapinania kuli, po jej zdemontowaniu nie widać gniazda mocującego (znajduje się ono za zderzakiem). Hak jest dobrze zabezpieczony przed korozją (malowany proszkowo), posiada czytelną instrukcję oraz uchylne gniazdo. Do zestawu dołączany jest pokrowiec na kulę haka. 

Drugi polecany przez nas hak w wersji automatycznej wyprodukowany został przez holenderska firmę Brink. https://www.dobrehaki.pl/hak-holowniczy-skoda-fabia-nj-liftback-2014-p-5874.html. Hak posiada zabezpieczenie przed kradzieżą (zamek), prosty w obsłudze mechanizm wypinania kuli, nieco mniejszą wagę niż konkurencja, ale też mniejszy dopuszczalny nacisk pionowy.  

alt

alt

 

Podcięcie zderzaka. Czy konieczne? 

W przypadku wszystkich wymienionych wyżej haków (oraz pozostałych spotykanych na naszym rynku do Fabii III generacji) wymagany jest demontaż oraz podcięcie zderzaka. Warto pamiętać, iż producenci robią wszystko, by montaż haka był jak najmniej inwazyjny. Niestety nieraz nie da się tego uniknąć z uwagi na konstrukcję zderzaka. Na szczęście w większości przypadków podcięcie (jeśli jest konieczne), jest często  niewidoczne (lub mało widoczne). Poniżej grafika przedstawiająca wymiary podcięcia w haku marki Auto-Hak.

Podcięcie zderzaka (Auto-Hak H24): 
alt

Naszym zdaniem faworytami w powyższym zestawieniu są haki marki Auto-Hak. Są to haki dobrze dopasowane do wersji hatchback, posiadają bardzo dobre zabezpieczenie przed korozją oraz nacisk pionowy idealny do użytkowania platformy na rowery. Cena jego produktów są bardzo konkurencyjne w stosunku do produktów firm zagranicznych. Zaletą haków marki AH jest również bardzo szybko reagujący na ewentualne problemy (montażowe/techniczne) serwis.  


Z holowniczym pozdrowieniem,
DobreHaki.pl
 

Przejdź do strony głównej