» » Ile kosztuje montaż haka holowniczego?

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 7441462383
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:+48 727 001 104
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o produktach

Prezent - Dobrehaki.pl

Ile kosztuje montaż haka holowniczego?

Data dodania: 26-05-2017 Czy koszt montażu haka holowniczego to 150 zł? A może 1500 zł? Obydwie kwoty są realne! Spotkaliśmy się już z wieloma wycenami. Niektóre swoją wysokością sięgały nawet 1500 zł. Jak ocenić, czy montażysta zażądał uczciwej zapłaty? I dlaczego czasami trzeba zapłacić więcej niż w innych przypadkach? Na pytania te odpowiemy w niniejszym artykule.

 

DLACZEGO ZA MONTAŻ HAKA HOLOWNICZEGO CZASAMI TRZEBA ZAPŁACIĆ WIĘCEJ?


Najwięcej liczą sobie dealerzy, szczególnie, gdy w grę wchodzi samochód na gwarancji. W przypadku nowych pojazdów, zakupu haka oraz wiązki można z reguły dokonać na własną rękę. O montaż trzeba jednak poprosić autoryzowany serwis (z uwagi na warunki gwarancyjne, programowanie wiązki dedykowanej, itp.). Uspokoimy Was jednak, gdyż wyceny na kwotę 1500 złotych należą do rzadkości. W większości przypadków koszt założenia haka (wraz z wiązką elektryczną) w ASO to 500-600 złotych; w pozostałych serwisach 200-400 złotych.  Oczywiście warto pamiętać, że montaż montażowi nie jest równy. Dlaczego? Jeden hak holowniczy wymaga demontażu i podcięcia zderzaka, a drugi nie. Inaczej wyglądać będzie montaż wiązki uniwersalnej, a inaczej dedykowanej. Jedna wymagać będzie ciągnięcia przewodów do przodu pojazdu oraz programowania modułu, a druga jedynie wpięcia dwóch, trzech oryginalnych wtyczek w dedykowane miejsca z tyłu pojazdu. Będzie się to oczywiście przekładało na koszt robocizny.CO WARTO ZROBIĆ, ZANIM UDAMY SIĘ DO SERWISU?


Jeśli podany koszt montażu jest naszym zdaniem zbyt wysoki, warto skonsultować temat nie w jednym, a w dwóch lub trzech serwisach. Powinno dać to nam odpowiedni przegląd sytuacji. W sklepie, w którym dokonujemy zakupów haka oraz wiązki, dobrze jest spytać, jak skomplikowana może być cała procedura. Oczywiście warto decydować się na montaż w warsztacie, który jest dobrze obeznany z tematyką "hakową". Być może za usługę zapłacimy tam nieco więcej niż u konkurencji, lecz przynajmniej będziemy mieć pewność poprawnego jej wykonania. 

Pozdrawiamy!
Team DobreHaki.pl
Przejdź do strony głównej